APIE

PLANETOS

/

JUDĖJIMAS

/

                                KULTŪRA

Jau ketvirtus metus iš eilės, Gallery Weekend Kaunas kviečia palydėti galerijų sezoną tyrinėjant įvairiapusę miesto kultūrinę padangę. Koncentruota keturių dienų programa aktyvuos per 30 meninių įvykių tiek įprastose, tiek ir netikėtose ekspozicinėse erdvėse.

Iki šiol GWK kartografai žymėjo žvaigždes – didžiausią svorį turinčius taškus. Šįkart galingesnis teleskopas keičia mastelį ir atskleidžia ištisas planetines sistemas: kultūrinius tinklus, kuriuos išjudina žalia foninė GWK radiacija. Šiemet įprastas linijinis maršrutas patirs eksperimentus: lankytojai kviečiami tapti autonomiškais tarpplanetiniais tyrinėtojais bei savarankiškai gravituoti aplink vietinius meno kūnus. Pastarieji skirsis savitomis judesio charakteristikomis, ir kai vienur bus kuriami sėslūs estetiniai susidūrimai, kitur atvykėliai bus raginami meną patirti per fizinį judėjimą.

atsisiųsti programą

GEGUŽĖS 9 D. KETVIRTADIENIS

19:00 - 21:00 GALLERY WEEKEND KAUNAS 2019 ATIDARYMAS:
Saulės Noreikaitės performansas „KŪNO KULTŪRA”. Su nomadiška projektų erdve „Kabinetas".
Dalyvauja: VDU akademinis mišrus choras „Vivere Cantus".
Vedėjas Rytis Mazūras
LSU lengvosios atletikos maniežas (Aušros g. 42)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

GEGUŽĖS 10 D. PENKTADIENIS

10:00 - 17:00 KULTŪROS SĄBĖGIS.

Renginys su registracija kultūros profesionalams

Partneriai: Menų agentūra ,,Artscape"
Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams

16:00 - 21:00 Virtuali tapybos galerija „PA”.

Parodos lankymas su organizatoriais
VDA Kauno fakultetas (Muitinės g. 4)

- draugiškas augintiniams

16:00 - 19:00 Romualdas Požerskis: „Beprotiškos vestuvės Nevados dykumoje".
Parodos lankymas

Paroda veikia 05 07-31, D. D. 9-19 val., ŠEŠT. 10-16 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Jaunimo, meno ir muzikos skyrius (A. Mapu g. 18)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


16:00 - 21:00 Alvydas Urbietis: „Radiniai iš šešėlių slėnio". Parodos lankymas

Paroda veikia 05 02-22, An-PN. 13-18 val.
Galerija „Ars et mundus” (A. Mapu g. 20)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


16:00 - 21:00 Sandra Atkočiūtė: „Kelionių šviesotamsos". Parodos lankymas
Kauno menų inkubatoriaus stiklo studija

(A. Mapu g. 20)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


16:00 - 20:00 Studentų parodos +/-

VDA KF magistro programos studentai, paroda ,,+/-" paroda

Tekstilės katedros studentų pavasario semestro peržiūros

Keramikos ir porceliano katedros studentų paroda

Suneštinės vaišės kiemelyje
„Garažo galerija” ir VDA KF Tekstilės katedra

(V. Sladkevičiaus g. 6)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


16:00 „Švaros diena”
Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


17:00 - 17:40 Česlovas Lukenskas: „Ryšio zona”. Performansas.

Pristato galerija „Meno parkas”
Kauno rotušės aikštė

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


18:00 - 19:00 Susitikimas: Marko Mäetamm parodoje „PASAULIS APLINK MANE (juda vis greičiau ir greičiau)“ ir projekte „Kūrinio genomika“ su kuratore Aušra Vaitkūniene

Susitikimas: 4-oje šiuolaikinės dailės kvadrienalėje „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ su kuratorėmis Rita Mikučionyte ir Nijole Nevčesauskiene
Galerija „Meno parkas” (Rotušės a. 27)

- draugiškas augintiniams

18:00 „Music Lab“ – „Muzikos produkcijos“ programos studentų gyvo garso koncertas
VDU Menų fakultetas (Muitinės g. 7)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


18:00 - 21:00 Mykolas Juodelė: „Tasawwuf".

Parodos lankymas su rengėja Andrėja Taranda
VDU Menų fakulteto virtuvėlė (Muitinės g. 7)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


18:00 - 21:00 Speciali GWK programa: Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė ir Marius Ramonaitis (Pukmuse.lt) „PORTALAS”. Interaktyvus kūrinys
Rūsio galerija (Muitinės g. 7)

- draugiškas augintiniams

19:00 - 20:30 Knygos pristatymas: „BRUT nuobodulys. Daugiabučiai, tuštuma ir žaidimai" su kuratore Anna Tudos, Marijos Nemčenko parodoje „BRUT”.

Owen Hatherley video paskaita
VDU menų galerija „g101” (Muitinės g. 7)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


20:00 - 22:00 „Klausies”. Gyvo garso koncertas
„Sinagoga Studio” (Vaisių g. 30)

- draugiškas augintiniams

- mokamas renginys

21:00 - 23:00 „Naktinė tapyba”
VDA KF vidinis kiemelis (Muitinės g. 2)

- draugiškas augintiniams

12:00 - 18:00 Aušra Vaitkūnienė: „Pamiršto laiko pavėsyje". Parodos lankymas

Paroda veikia 04 16-05 19, PR.-PN. 8-18 val.

Pelėdų kalno galerija, Kauno kolegijos Menų akademija (A. Mackevičiaus g. 27)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams

12:00 - 13:00 Algirdas Kupčikas: „Minčių ciklai“. Ekskursija parodoje.

Parodos lankymas 13-18 val.

Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, Kauno kolegijos menų akademija (A. Mackevičiaus g. 27)

- draugiškas augintiniams

12:00 - 18:00 Speciali GWK programa: Petras Lincevičius „Išblukę titnago šešėliai“

Eglė Norkutė „Menas ir kolekcionuojamieji”. 

Parodų lankymas
„Sinagoga Studio” (Vaisių g. 30)

- draugiškas augintiniams

12:00 - 19:00 Speciali GWK programa: Dominyka Čiplytė „Šv. Menininkas. Siauras takas ir menininko įtampos tarp meno ir religinių bendruomenių.”

Keliaujantis performansas
(Įvairios miesto vietos, sekite informaciją)


13:00 - 21:00 Speciali GWK programa: Živilė Minkutė „Cukrus”.
Vieno kūrinio parodos lankymas
„Caffeine” (Laisvės al. 89, paroda iš lauko pusės)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


13:00 - 18:00 Zinų piknikas
Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


13:00 - 18:00 Speciali GWK programa: Petro Pyrohov „TABURETKA”
Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams

13:00 - 17:00 Speciali GWK programa:

Inga Linevičiūtė „In a Pickle”.

Parodos lankymas
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

(V. Putvinskio g. 55)
 

14:00 - 14:30 Popieriaus gamybos dirbtuvės parodoje „Atminties popierius"
„Galerija be sienų”, Paveikslų galerijos baseinas (K. Donelaičio g. 16)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


14:30 - 16:00 Paroda „Atminties popierius”, kurioje – J. Janonio popieriaus fabrikas ir jo bendruomenė.
Ekskursija po parodą
Kauno paveikslų galerija, erdvė „Mažosios istorijos” (K. Donelaičio g. 16)


16:00 - 17:00 „Arbit Blatas: Nuo Kauno iki Niujorko“. Parodos atidarymas
M. Žilinsko dailės galerija

(Nepriklausomybės a. 12)

17:00 - 18:00 Dirbtuvės vaikams ,,AMFIBIJOS
NAMAS” pagal architektų G. ir A. Šarkauskų idėją.
Veda - Vesta Aleknavičiūtė.
Ekskursija su Gyčiu Dovydaičiu. Nomeda ir Gediminas Urbonai: eksperimentinė laboratorija „Pelkių mokykla”.

VDU mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

17:00 - 18:00 Speciali GWK programa: Ieva Trinkūnaitė „Prabėgantys vaizdai”.
Parodos atidarymas
Baras „Godo” (Laisvės al. 89-1D)

- draugiškas augintiniams

18:00 - 20:00 Speciali GWK programa: Alvydas Urbietis „Antropogeninė ekosistema”.
Parodos atidarymas
„Zoom” programa: Gintas Velykis, „GARSOMETRAI”. Instaliacija
Laikinoji „Zoom” galerija

(Laisvės al. 106, T. Ivanausko zoologijos muziejus)

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams


19:00 - 21:00 Speciali GWK programa: Kitas kinas ,,VIDEO SALONAS"
Karolio Žuko paskaita apie VHS kultūrą ir filmo ,,NINJA TERMINATOR" (1985) VHS kasetės

peržiūra
Kavinė „Kultūra” (Donelaičio g. 16)

- draugiškas augintiniams

20:00 - 22:00 „Corpi Sonori #4”: Juozas Milašius ir Augustė Vickunaitė, Arma Agharta ir Florian Walter „Autodelete”, Vladas Dieninis ir Su-y.
Garso meno renginys
Galerija „POST” (Laisvės al. 51A, 4 aukštas)

- draugiškas augintiniams

- mokamas renginys


22:00 GWK 19 DŪZGĖS: Dodomundo, Elboe, Mykolaitis
O kodėl ne? (Perkūno al. 4)

- draugiškas augintiniams

GEGUŽĖS 12 D.  SEKMADIENIS

GEGUŽĖS 11 D.  ŠEŠTADIENIS

 

11:45 Speciali rytinė GWK programa

Pelėdų kalnas

- bent dalinai prieinama judėjimo negalią turintiems lankytojams

- draugiškas augintiniams

 

13:00 - 16:00 „Kitoje Neries pusėje: atviros kūrybos dirbtuvės”

13:00 Iškilmingai atidaroma grafikos spaustuvė - bendroji praktika, dal. G. Šibonis, A. Ramūnaitė

Neries krantinė (Jurbarko g. 2)

- nemokama automobilių stovėjimo aikštelė

- draugiškas augintiniams

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon