GEGUŽĖS 13 D. ŠEŠTADIENIS

14.00 KAUNO MENININKŲ NAMAI
V. Putvinskio g. 56
ZINŲ PIKNIKAS - GALERIJA ANT PLEDO.
Paroda FRAGMENTO DEKONSTRUKCIJA ir LAIKAI KEIČIASI – KUTIKUTI komiksų paroda.

ZINŲ PIKNIKAS „GALERIJA ANT PLEDO”

Saulėtą gegužės šeštadienį 14 val. kviečiame į pikniką Kauno menininkų namų pievoje.

„Galerijoje ant pledo” veiks meninių, kultūrinių, politinių, vaikiškų ir visokių kitokių zinų POP UP paroda ir kioskelis, gros šventadienio muzika, veganiškas vaišes surengs iš geležinkelio stoties vienai dienai persikėlęs „Ridikas”.

Galerijos lankymas nemokamas. Kultūrinis (ne)išprusimas nebūtinas ir nepageidaujamas.

Renginys draugiškas aplinkai, vaikams ir neveganams.

Atsinešę savo sukurtų zinų turės galimybę juos išeksponuoti galerijoje. Nacionalistinių, fašistinių, rasistinių bei žmogaus teises pažeidžiančių zinų galeristai nepriims.

Renginio pradžia – 14 val.

Pikniką organizuoja KITOKIA GRAFIKA ir Kauno menininkų namai

Dvi skirtingas parodas FRAGMENTO DEKONSTRUKCIJA ir LAIKAI KEIČIASI jungia viena bendra tema – komiksai. Neatsitiktinai jos abi patenka į antrosios Kauno tarptautinės grafikos bienalės programą, nes komikso menas dažnai neatsiejamas nuo įvairių grafikos technikų bei stilių. Ši Lietuvoje dažnai užmiršta ar į meno paribius nustumta medija visai nepelnytai susilaukia pašaipaus žvilgsnio ar komentaro, tačiau nepaisant to, gyvena savo gyvenimą, pateikdama įspūdingų meno kūrinių ir istorijų.  

Šiomis parodomis siekiame parodyti komikso bei jo kūrėjų įvairovę, margumą, plačią geografiją, kultūrų panašumus ir skirtumus. Nėra “gryno” komikso, nėra vieno stiliaus, nėra tipinės technikos. Nesunku tuo įsitikinti.

Paroda FRAGMENTO DEKONSTRUKCIJA

2017 05 05 – 05 20

Atidarymas 05 05 / 18.00

 

Parodoje FRAGMENTO DEKONSTRUKCIJA - 13 komiksų, sukurtų menininkų iš Lietuvos, Portugalijos, Kolumbijos, Lenkijos, Vengrijos, Šveicarijos ir Turkijos.

Priklausomai nuo vietos ir erdvės gali skirtis tiek komikso supratimas, tiek jo pristatymas bei priėmimas visuomenėje. Yra komikso meno holivudas, yra ir jo avangardas. Štai kodėl mes galime ir norime kalbėti apie komiksą ne kaip apie kažkokiomis taisyklėmis paremtą meno ar literatūros kryptį, bet dekonstruoti ir susprogdinti šias nusistovėjusias nuostatas. Istorija tampa fragmentu, o fragmentai dėliojasi į istoriją.

Dekonstrukcija - tai išnarstymas, išardymas, nusistovėjusių nuostatų griovimas ar kaip tai apibrėžiama Derrida darbuose – grynumo egzistencijos ir absoliučių tiesų neigimas. Būtent stereotipais apipintą komiksą itin svarbu išnarstyti iki paskutinio kaulelio, jį sulyginti su žeme ir tuo pačiu metu viską perkurti bei sudėlioti nematyta tvarka.

LAIKAI KEIČIASI KUTIKUTI komiksų paroda

2017 05 05 – 05 23

Atidarymas 05 05 / 18.00

Paroda LAIKAI KEIČIASI demonstruoja naujausius komiksus, kuriuos sukūrė Suomijos šiuolaikinių komiksų asociacijos dabartiniai nariai. Būtent šiai jubiliejinei, asociacijos veiklos dešimtmetį žyminčiai, parodai sukurti darbai buvo atlikti naudojant šilkografiją. Didelio formato komiksų spalvingi deriniai atspindi Suomijos komiksų stilių ir pasakojimo būdų įvairovę 2015 metais.

KUTIKUTI buvo įkurta Helsinkyje 2005 metais. Metams bėgant „Kutikuti“ iš kūrybinio kolektyvo tapo asociacija, bet ji visada buvo laikoma Suomijos šiuolaikinių komiksų pradininke. „Kutikuti“ tikslas – iškelti naujų ir kokybiškų suomiškų komiksų statusą pačioje Suomijoje bei užsienyje.

Asociacija publikuoja naujus komiksus savo laikraštyje „Kuti“, leidžiamame kas tris mėnesius, ir kituose savo leidiniuose. Be to, ji rengia parodas ir dalyvauja įvairiuose renginiuose. Asociacija turi savo studiją bei šilkografijos spaustuvę Helsinkyje. Šiuo metu asociacijoje yra 51 narys - komiksų kūrėjas. „Kutikuti“ yra vienas iš labiausiai tarptautiniu mastu žinomų reiškinių suomių komiksų erdvėje.

DALYVIAI:
Sami Aho, Mari Ahokoivu, Benjamin Bergman, Heta Bilaletdin, Terhi Ekebom, Roope Eronen, Matti Hagelberg, Jyrki Heikkinen, Mikko Huusko, Ville Kallio, Jan Konsin, Leo Kuikka, Reijo Kärkkäinen, Jarno Latva-Nikkola, Tiina Lehikoinen, Mikko Luostarinen, Hanneriina Moisseinen, Eeva Meltio, Tommi Musturi, Lauri Mäkimurto, Pauliina Mäkelä, Reetta Niemensivu, Jyrki Nissinen, Aapo Rapi, Kati Rapia, Hannele Richert, Heikki Rönkkö, Anna Sailamaa, Kari Sihvonen, Katri Sipiläinen, Petteri Tikkanen, Tuomas Tiainen, Katja Tukiainen, Riitta Uusitalo, Jari Vaara, Emmi Valve, Amanda Vähämäki and Mikko Väyrynen.

Parodą kuruoja: KITOKIA GRAFIKA
Paroda yra Kauno tarptautinės grafikos bienalės dalis.

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon