GEGUŽĖS 13 D. ŠEŠTADIENIS

15.00 KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJA 
K. Donelaičio g. 16
Bendruomenių platformos MAŽOSIOS ISTORIJOS parodos
DIDŽIOJI PRAMONĖ atidarymas.

Bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ pristato parodą DIDŽIOJI PRAMONĖ.

Paroda, kurios pavadinimas tariamas su ironija, atskleidžia sovietinės pramonės patologiją. Industrializacijos, planinės ekonomikos, priverstinai laimingos tuometinės visuomenės ligos atpažįstamos per eksponatus, tekstus ir garsus. Paroda yra ir diagnostikos įrankis galintis aptikti šiandienos kūnu tebekeliaujantį sovietmečio krešulį. Daiktai ir jų istorijos parodoje rikiuojasi lyg netikėti fragmentai, išplėšti iš sparčiai nykstančio 7 dešimtmečio pramoninio Kauno paveikslo.

Ekspozicijos fokuse – tuomet klestėjusių tekstilės fabrikų produkcija: nuo margų audinių iki dirbtinės kraujagyslės.

Kompozitorius Artūras Bumšteinas parodai sukūrė garso instaliaciją įkvėptą „Didžiosios medicinos enciklopedijos“ – 1960 Maskvoje išleisto garso plokštelių rinkinio. Jame įrašyti aritmiški širdies tonai, kvėpavimo ir kalbos sutrikimai. Parodoje šie deformuoti balsai, lyg

represuota, į socialinės realybes paribius nustumta atmintis, dramatiškai rezonuoja muziejiniuose eksponatuose - didžiulėse Lietuvos keramikų sovietmečiu sukurtose vazose.

 

Balsų idėją praplės ir parodą atidarys Petrašiūnų bendruomenės choras. Petrašiūnų ir "Girstos" bendruomenių nariai - šios parodos bendraautoriai. Aplink pramonės gigantus susiformavusių Kauno rajonų gyventojai parodoje dalinasi savo prisiminimais apie 7 dešimtmečio Kauną. Bendruomenių platforma MAŽOSIOS ISTORIJOS - tai aktualių parodų erdvė Kauno Paveikslų galerijos III aukšte. Parodos rengiamos bendradarbiaujant miesto bendruomenėms, muziejininkams ir menininkams.

Bendruomenės siūlo savo temas, problematiką, bendruomenės istoriją. Muziejininkai atveria kolekcijas plėtojančias pasirinktą temą, o menininkai talkina įtaigiai ją atskleidžiant.

Parodos laikas: 2017 05 13 - 12 31

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon