GEGUŽĖS 12-14 D. 

18.00 MENŲ BANKAS
Laisvės al. 84b 
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: Maria KAPAJEVA - GALI VADINTI JĮ KITU VYRU

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: Maria KAPAJEVA „Gali vadinti jį kitu vyru"

 

Marija Kapajeva, šiuo metu esanti Kauno fotografijos galerijos rezidentė, galerijų savaitgalio metu su vietiniais dalyviais kurs interaktyvų meno darbą. Drauge su menininkais ir lankytojais, autorė kiekvieną dieną vystys naujus naratyvus, istorijas, dėlios koliažus iš nuotraukų bei tekstų, kuriuos ji naudojo savo pirmajam knygos „Gali vadinti jį kitu vyru“ (angl. „You can call him another man“) maketui, iš pradžių pavadintam „Skaitant Apokrifus“ (angl. „Reading Apocrypha“). Visos nuotraukos atkeliavo iš asmeninio Marijos tėvo archyvo ir buvo menininkės kruopščiai atrinktos, kad sudarytų nuoseklią šio jauno vyro istoriją iki santuokos su Marijos motina. Fotografijos persipina su tekstais, skirtais padėti sekti pateiktus naratyvus arba klaidinti skaitančiuosius – tekstai buvo pasiskolinti iš Italo Calvino knygos „If on a winter‘s night a traveller“ („Jeigu keleivis žiemos naktį“). M. Kapajeva paaiškina: „Man svarbu sukurti erdvę, kurioje, apsupti nuotraukų, galėtume diskutuoti apie šeimų archyvus, jų istorijas – ką mums reiškia mūsų šeimos fotografijos, kiek žinome apie vaizduojamus įvykius ir kiek tame žinojime tiesos. Šiandien, kai šeimyniniai albumai nugrimzdo į fotografijos istoriją, man įdomu žaisti su savo giminės nuotraukomis naudojant eksperimentinius komandinio darbo metodus ir kviečiant žmones prisiliesti prie savo šeimų istorijų kuriant naujus naratyvus kartu“.

 

Projektas vyks gegužės 12-14 dienomis Menų Banke, Laisvės al. 84b. Jeigu norite bendradarbiauti su Marija tapdami vienu iš dalyvių, elektroniniu paštu parašykite mums kelis sakinius apie tai, kodėl jus domina ši meno iniciatyva. Idealiu atveju turėtumėte būti laisvas visas tris dienas (ar bent jau dvi iš trijų): darbo valandos prasidės 13 val. ir baigsis 17 val., o kūrybinė erdvė lankytojams bus atvira nuo vidurdienio iki paskutinio renginio galo.

 

Galima bus pamatyti ir menininkės besitęsiančio projekto „Mapping my mom“ („Kartografuoju mamą“) rezultatus, kuriuos ji specialiai pristatys šios galerijų savaitės proga.

TRUKMĖ: gegužės 12 d. 15-18 val., 13-14 d. 13-17 val.

www.mariakapajeva.com

MENŲ BANKAS

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon