GEGUŽĖS 12 D. PENKTADIENIS

15.00 BRIGHT AND SHOWY KAUNAS
A. Mackevičiaus g. 27
Dainiaus LIŠKEVIČIAUS parodos PASAULIO CENTRAI /
ENJOY YOURSELF atidarymas.

PASAULIO CENTRAI / ENJOY YOURSELF.

1999, projektas tęsiamas, performansas, spalvotos fotografijos.

Tai tęstinis projektas, susidedantis iš kelių šimtų mažo formato nuotraukų, kuriose užfiksuoti trumpi performansai. Menininkas performanso metu stovi ant galvos apie vieną minutę įvairiose vietose ir situacijose. Pagrindinė kūrinio idėja yra ta, kad žmogaus galva ir yra pasaulio centras. Menininkas stovėdamas ant galvos tarsi laiko visą planetą – tai nuoroda į antikos laikų suvokimą apie pasaulio

struktūrą. Kūrinyje taip pat keliama mintis apie asmens tapatinimąsi su nauja, jam nepažinta pasaulio vieta, kurioje norėdamas adaptuotis, žmogus visų pirma turi pasikeisti pats. Performansai yra tarsi metafora apie tai, kas turi įvykti mūsų mąstyme. Projektas pristatomas kaip fotodokumentacija. Naujose 2015 metų fotografijose užfiksuoti performansai yra sąmoningai susieti su pasirinkta vieta, į projektą įneša naujus prasminius parametrus ir atveria aktualius šių dienų kultūrinius diskursus.

 

Performansus fotografavo įvairūs žmonės – praeiviai, turistai, menininkai, draugai, kuratoriai ir kt.

Projektas pradėtas 1999 m. Olandijoje ir tęstas kitose šalyse: Lenkijoje, Baltarusijoje, Švedijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Indijoje, Italijoje.

1/1
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon