GEGUŽĖS 12 D. PENKTADIENIS

18.30 KAUNO FOTOGRAFIJOS GALERIJA
Vilniaus g. 2
Nathalie DAOUST fotografijų parodos KORĖJIETIŠKI SAPNAI atidarymas.

Gegužės 12 dieną, 18.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks kanadiečių fotografės, šiuolaikinės menininkės Natalie Daoust parodos „Korėjietiški sapnai“ („Corean Dreams“) atidarymas.


„Korėjietiški sapnai“ – tai darbų serija, kurioje tiriamas paslaptingas Šiaurės Korėjos pasaulis, kurio egzistavimas, rodos, yra susitingęs laike. Kūriniuose pereteikiama kolektyvinė tautos sąmonė, jos formavimas. N. Daoust didelę savo karjeros dalį praleido tirdama chimerišką fantazijų pasaulį, skatinantį žmones atskleisti savo vidinius troškimus svajoti, rengtis ar atrodyti kitaip, peržengti patogumo ribas ir kitais būdais pabėgti nuo realybės. Šiame foto cikle dėmesys skiriamas būtent bėgimo nuo tikrovės, eskapizmo impulsui – ne kaip individualiam pasirinkimui, o kaip ant visos tautos priverstinai užkrautam gyvenimo būdui.

Kalbėdama apie savo kūrybą N. Daoust teigia: „Nuo pat savo pirmųjų fotografijos eksperimentų buvau apžavėta žmonių elgesio ir įvairių to formų, ypač mūsų troškimo gyventi svajonių pasaulyje. Naujo mano projekto estetika tarsi pratęsia vizualinius tyrinėjimus, vykdomus sapnų ir realybės susikirtimo taške. Tačiau šįkart viskas sutelkta į bėgimą nuo tikrovės ir savojo asmens netekimą šio proceso metu.“

Menininkė tyčia „aptemdo“ savo fotografijas ryškinimo metu, vaizdus paversdama faktų netekusiais ir stipriai prigesintais fantazijų liudininkais, taip kurdama atsiskyrimo nuo realybės įvaizdį.

Paroda veiks iki birželio 11 dienos.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

1/2
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon