GEGUŽĖS 11 D. PENKTADIENIS

KAUNO MENININKŲ NAMAI
(V.Putvinskio g. 56)
KMN rezidencijos: Kauno studija. Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio video instaliacija, gyvas muzikinis Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymas.

KMN rezidencijos: Kauno studija

Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio video instaliacija


Menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys tęsia sausio mėnesį Kauno menininkų namuose pradėtą rezidenciją, kurios metu siekia įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį. Rezidencijos metu bus toliau tyrinėjamas Kaunas ir jo architektūriniai, skulptūriniai ir gamtos objektai, o užfiksuoti vaizdai papildys video kūrinį, atspindintį naują, dinamišką miestą virtualioje 3D erdvėje.

 

Šis kūrinys bus pristatomas gegužės 11 d. KMN kartu su gyvu Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymu, renginio „Gallery Weekend Kaunas“ metu.

Fotogrametrija – tai kūrybinis metodas, kuomet fotografijos ir kompiuterinių technologijų priemonėmis iš plokštuminio vaizdo atkuriamas virtualus trijų dimensijų objektas. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis, sudaromi miestų planai ir žemėlapiai.


Apie projektą „Miesto studijos“:
Tęstiniame projekte „Miesto studijos“ fotogrametrijos raišką pasitelkiantys menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys į kiekvieną tiriamą miestą ar regioną stengiasi pažiūrėti asmeniškai. Pasak menininkų, jie kuria „daugiasluoksnį kiekvieno miesto maršrutą ir virtualų žemėlapį, kuris kur kas didesnis, nei reali miestų teritorija ar ją atkuriančių technologijų galimybės. Mūsų kuriama erdvė – technologiškai kintantis ir tąsus miestas. Nesistengiame sukurti vientisos erdvės – ji sutrūkinėjusi ir pabirusi, kaip ir mūsų tapatybės.

 

Žemėlapis nebūtinai yra tik realybės atvaizdas, tai ir jos kūrimo priemonė. Pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus perkeliant, „sukabinant“ vieną su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurreali miesto perspektyva, kuri ne tik perkuria urbanistinį peizažą, bet ir užbėga realybei už akių.“
 

Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje personalinėje parodoje 2017m. jau pristatytos Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų studijos.
 

Plačiau apie projektą „Miesto studijos” skaitykite: http://narratives.lt/2017/12/19/dalia-mikonyte- ir-adomas-zudys/
 

Apie menininkus:
Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, grupių „Cooltūristės“ ir LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) narė.

Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais, kūryboje pasitelkiantis trafaretus.
 

Pagrindinės abiejų menininkų kūriniams būdingos raiškos priemonės: fotografija, videomedžiaga, 3D grafika ir tekstas. Kūrėjų darbuose su klasikinėmis meno formomis jungiasi technikos bei mokslo atradimai, juos dominančios temos – intymi ir vieša erdvė, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė. Tyrėjus įkvepia istorija, šiuolaikinis menas, teorija ir sentimentai.


Daugiau informacijos apie kūrėjus:
www.daliamikonyte.lt
www.zudys.lt

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon