GEGUŽĖS 12 D. ŠEŠTADIENIS

16:00 KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJOS BASEINAS
(K.Donelaičio g. 16)
Projekto "Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų" pristatymas: veiksmas Paveikslų galerijos baseine prasideda!

Projekto "Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų" pristatymas


Kauno Paveikslų galerijos baseine prasideda veiksmas!

Čia atveriama nauja, demokratiška erdvė - vasaros paviljonas, kuriame startuoja kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklas. Projektas "Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų" kviečia stebėti ir analizuoti šiandien mieste vykstančius procesus, diskutuoti ir kurti.
 

Kūrybinių dirbtuvių lauko sezoną atidarys Kauno šokio teatras "Aura“. Prancūzų choreografės Bea Debrabant spektaklis "Norėčiau būt paparčio žiedu" - apie medžius. Arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų.
 

Spektaklis taps įvadu į šios vasaros tyrinėjimų temą: miesto medžiai ir žmonės. 
 

Paviljono dirbtuvėse temos keliamų atsakymų paieškai pasitelkiami meno ir tarpdisciplininiai instrumentai. Nuo gegužės iki spalio pabaigos čia vyks dailės, šokio, teatro, teksto, gamtamokslinės dirbtuvės. Jų dalyviams nereikės išankstinio pasiruošimo, paviljono veiksmą išbandyti galės ir smalsūs praeiviai, ir prisiekę meno žinovai.


"Auros" šokėjai mokys ryšį su aplinka atkuriančių judesio technikų. Netrukus pakvies kolektyvinio manifesto rašymo dirbtuvės, audringos Forumo teatro diskusijos, "Bombo feminista" būgnų ritmai, botaniniai pasivaikščiojimai po žalius Paveikslų galeriją supančius šlaitus.


Paviljoną sukūrė Office De Architectura komanda: Jautra Bernotaitė, Ronaldas Pučka, Andrius Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas, šiemet projektuojantys ir "Pelkės paviljoną" („The Swamp Pavilion“) 16-toje Venecijos architektūros bienalėje.


O galerijos viduje lyg kaštono branduolys bus atverta bendruomenių platformos "Mažosios istorijos" paroda "Nukirstas miestas – persodintas žmogus". Tai – viso projekto sėkla, idėjinis koncentratas saugomas galerijoje ir laukiantis išsiskleidimo už jos sienų.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon