GEGUŽĖS 10 D. KETVIRTADIENIS

18:00 - 21:00 ĄŽUOLŲ (PELĖDŲ) KALNAS - Laikinoji M.K.Čiurlionio galerija ir J.Vienožinskio menų fakulteto fotografijos galerija BRIGHT AND SHOWY KAUNAS. (A.Mackevičiaus g. 27)
Gallery Weekend Kaunas 2018 atidarymas: parodos, performansas, koncertas.

18:00 GWK kuruotos parodos atidarymas: Simonas Nekrošius ir Mikalojus Smulskis Laikinojoje M.K.Čiurlionio galerijoje.

Ąžuolų kalnas - dabar daugelio kauniečių žinomas kaip Pelėdų kalnas saugo bene šimtmečio istoriją. Čia stūkso istorinė, pirmoji, Kauno galerija – Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija. Ąžuolų kalne ji įsikūrė prieš daugiau nei 90 metų, 1925-aisiais tapusi centrine, Lietuvos meną bei kultūrą pristatančia ekspozicine erdve.

 

Ąžuolų kalne atidaryta GWK kuruota Simono Nekrošiaus ir Mikalojaus Smulskio garso meno paroda „Stogas".
Paroda veiks penktadienį-sekmadienį 12:00-18:00.


Mikalojus Smulskis ir Simonas Nekrošius. Garso instaliacija „Stogas“
Oro virpesiai sukelti parodos lankytojų priverčia „Stogo“ įstrižaines virpėti. Sustiprinant garso bangas, kuriamos atsitiktinės kompozicijos, be tiesioginio kontakto su garso instaliacija.

Ant Laikinosios M.K.Čiurlionio galerijos pastato visą savaitgalį veiks menininko
Aurio Radzevičiaus instaliacijų ekspozicija. Eksponuojami tapybos objektai ant klasikinio frontono - tai istorja, pasakojama pasinaudojant tam tikrus herojus-personas, kurie, sugrupuoti tam tikra tvarka, sukuria įtampos ir aistros pilną dramą.

18:30 Algio Griškevičiaus parodos „Mutantai” atidarymas, J.Vienožinskio menų fakulteto fotografijos galerija „Bright and Showy Kaunas".

"Mutantai - besikeičiančios arba pasikeitusios būtybės. Jie atrodo kaip žmonės, bet ar yra tokie? Kartais sunku suprasti, ar jie mūsų atspindys, ar, priešingai - gyvas (?) priekaištas šiandienos visuomenei. Ironiškai žvelgdamas į šiuolaikinį kūno įvaizdžio formavimą ir perdėtą jo aukštinimą, autorius sąmoningai deformuoja žmogaus kūną arba sukuria jam neįprastą ir nenatūralų kontekstą.

Algio kūryboje žmogus  dažnai būna didesnis už aplinką, ji neadekvačiai sumažinama santykyje su žmogumi, taip tarsi dar stipriau pabrėžiamas nepagrįstas žmogaus susireikšminimas ir tuštybė.
Paradoksalu ir tai, kad krikščionybei išgyvenant vieną sudėtingiausių savo istorijos etapų, menininkas dabarties absurdui įvaizdinti pasitelkia būtent religinius simbolius ir jais visapusiškai manipuliuoja. Beje, skiriamasis mutantų ženklas - paukščio galva. Nesu tikra, ar simbolių kalba reikšminga ir šį kartą, tačiau, bet kuriuo atveju, jo buvimas brėžia dar vieną priešpriešą tarp simbolio prasmės ir ironijos objekto. Paukštis - amžinumo išlaikymo pagalbininkas, laisvos dvasios simbolis. Taip pat tai augimo, dvasinio pakilimo bei įkvėpimo simbolis. Ši priešprieša vėl iškelia klausimą, ar mutanto kaukė mums tinka?"
Eglė Deltuvaitė

Paroda veiks penktadienį-sekmadienį 12:00-18:00.

19:00 butō šokio teatro OKARUKAS „Dolls 2.0” premjera.
 

Koncepcija: Sakurako (choreografija) ir Phil Von (muzika), AI mokslininkas Karolis Tamošiūnas (video vizualizacija).

Gidės: Ieva, Milda, Aušra, Rūta, Živilė.

Šoka: Okarukas

Kuratorius: Andrius Pukis

Teatralizuota ekskursija DOLLS 2.0 – interaktyvus ir intervencinis butō (angl. butoh) šokio spektaklis, sukurtas bendradarbiaujant butō šokio choreografei ir dramaturgei, šokėjams, dirbtinį intelektą tyrinėjančiam mokslininkui, video menininkui ir kompozitoriui. Tai mobilus performansas - spektaklis, lanksčiai pristatomas ir pritaikomas įvairiose erdvėse tiek formos, tiek turinio prasme. Aproprijuojant ekskursijos formą, galerijoms, parodoms ir šiuolaikinio meno renginiams specialiai sukurta teatralizuota ekskursija - šokio spektaklis DOLLS 2.0. Pagrindinės performanso herojės – merginos, muziejaus/parodos gidės, išmanančios šiuolaikinio meno lauką, maloniai kviečia žiūrovus prisijungti prie ekskursijos. Gidžių tapatybės nėra visiškai aiškios, todėl įprasta ekskursija ir ekskursijos gidžių pasakojimai palaipsniui virsta siurrealistine situacija, kurioje žiūrovai tampa laikinais pasakojimo apie meno pasaulį bei moters padėtį šiuolaikinėje visuomenėje "įkaitais" ir dalyviais. Spektaklyje ryškios žmogiškosios prigimties, dirbtinio intelekto, moters vaidmens visuomenėje ir šiuolaikinio meno kontekste bei institucinės kritikos temos. Pagrindinis kūrinio tikslas yra sukurti situaciją, kurioje atsidūrę renginio svečiai būtų netikėtai įtraukti į nuotykį, kviečiantį persvarstyti visuomenės aktualijas bei žmogaus būtį šiuolaikinėje realybėje.

Dalyvavimas su registracija: okarukaslt@gmail.com.

Okarukas - tai pirmas ir vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras, vadovaujamas lietuvių kilmės Sakurako ir prancūzo Phil Von. Butō yra 1960-tųjų metų pradžioje japonų choreografo Tatsumi Hijikata išvystyta šokio - teatro disciplina. Ja siekiama atrasti autentišką šokėjo judesį, susikoncentruojant į žmogaus kūno, sąmonės ir dvasios santykį bei pasitelkiant įvairius vaizdinius. Išskirtinis butō bruožas – artistų buvimas čia ir dabar (angl. „presence“), intensyvus dabarties patyrimas. Buto koncepcijoje nėra dualizmo, neskirstoma į "gražu - bjauru", "geras - blogas", šokiu siekiama atskleisti nekvestionuojamą paties kūno pasiūlytų judesių grožį.

Kitos ekskursijos bus organizuojamos mugėje Art Vilnius'18 Litexpo parodų rūmuose birželio 7-10 d. ir birželio 15 d. renginio "Kultūros naktis" metu Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje.

Daugiau  informacijos:

http://reunitednowhere.wixsite.com/okarukas

Okarukas vimeo : https://vimeo.com/okarukas20:00 Gyvo garso pasirodymas: Patris (Patris Židelevičius)
Gyvi ir programuoti skaitmeninių bei analoginių garsynų konsonansai, rezonansai ir disonansai. Improvizacija vintažine ritmo mašina, eklektiškais sintezatoriais bei violončele.
soundcloud.com/patris


18:00 - 21:00 GWK piknikas.

Viso vakaro metu galėsite pasičirškinti savo atsineštą mėgstamiausią kepsnį ir vaišintis Caffeine.lt kava bei „Katilėlio” arbatomis!
 


Informacija apie Gallery Weekend Kaunas programą lankytojams bus teikiama vienam vakarui ant kalno įsikūrusiame GWK infocentre 18:00-21:00, kuris penktadienį-sekmadienį 12:00-17:00 veiks Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56).

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Vimeo Icon